beyol

Niesmann+Bischoff – Ett val, två utmärkelser, trefaldig framgång

Polch/Stuttgart, 13. januari 2018.

Startfältet med husbilar var stentufft. Inte mindre än 136 olika modeller hade läsarna av tidningen ”Promobil” att välja bland under de senaste veckorna, och självklart var vår trio med bland deltagarna.

Hur gick det då för Niesmann+Bischoffs modellserier Arto, Flair och Smove? Jo, även detta år återfanns de bland tätpositionerna och vi tackar så hjärtligt för populariteten och läsarnas förtroende!

”Årets husbil 2018” i liner-kategorin är den titel som Flair kan skryta med. Detta dessutom för fjärde gången i rad – det inger respekt!

Vad det innebär att efter tre hedersamma andraplaceringar under de gångna åren, nu kunna inta förstaplatsen har vår Arto fått erfara. I kategorin ”Helintegrerade i premiumsegmentet” tog den hem en överlägsen seger – och kan nu bära titeln ”Årets husbil”.

Inte heller vår Smove gick tomhänt från omröstningen. Andraplatsen i kategorin ”Halvintegrerade i premiumsegmentet” tillhör nu Smove. Denna framgång är ännu mer betydelsefull när man tar hänsyn till att startfältet i denna klass var osedvanligt stort.

Ni hittar samtliga modeller på våra sju center – Hyssna, Bjuv, Stockholm, Borlänge, Mantorp, Karlstad och Kalmar.

info@forsbergsfritidscenter.sereservdelar@forsbergsfritidscenter.seservice.hyssna@forsbergsfritidscenter.se;service1.hyssna@forsbergsfritidscenter.seforsaljning.hyssna@forsbergsfritidscenter.se
kalmar@forsbergsfritidscenter.sebutiken.kalmar@forsbergsfritidscenter.seservice.kalmar@forsbergsfritidscenter.sekalmar@forsbergsfritidscenter.se
karlstad@forsbergsfritidscenter.sereserv.karlstad@forsbergsfritidscenter.sereserv.karlstad@forsbergsfritidscenter.seforsaljning.karlstad@forsbergsfritidscenter.se
mantorp@forsbergsfritidscenter.sereserv.mantorp@forsbergsfritidscenter.seservice.mantorp@forsbergsfritidscenter.seforsaljning.mantorp@forsbergsfritidscenter.se
borlange@forsbergsfritidscenter.sereserv.borlange@forsbergsfritidscenter.seservice.borlange@forsbergsfritidscenter.seforsaljning.borlange@forsbergsfritidscenter.se
stockholm@forsbergsfritidscenter.sereserv.stockholm@forsbergsfritidscenter.seservice.stockholm@forsbergsfritidscenter.sestockholm@forsbergsfritidscenter.se
forsaljning.bjuv@forsbergsfritidscenter.sereserv.bjuv@forsbergsfritidscenter.seservice.bjuv@forsbergsfritidscenter.seforsaljning.bjuv@forsbergsfritidscenter.se
info@forsbergsfritidscenter.sereservdelar@forsbergsfritidscenter.seservice.hyssna@forsbergsfritidscenter.se;service1.hyssna@forsbergsfritidscenter.seforsaljning.hyssna@forsbergsfritidscenter.se